תמ"א 38

לפי עדויות מומחים, עתידה לפקוד את מדינת ישראל רעידת אדמה חזקה, זאת בשל מיקומה על השבר הסורי אפריקאי.
יש לציין כי מה שקובע את רוב ממדי הנזק הוא לא הרעש עצמו אלא תנאי הבנייה והמוכנות של האזרחים.
נכון להיום, על פי נתונים של משרד הבינוי ישנן לפחות כ-810 אלף דירות שלא עומדות בתקן וצפוי להן נזק גדול.
לכן, יצאה מדינת ישראל בתכנית מתאר ארצית(תמ"א 38) במטרה לחזק את הבניינים, הוספה של ממ"ד(חדר המגן על הדיירים בזמן רעידת האדמה) ובכך להבטיח את ביטחון תושביה, על מנת שלא ימצאו עצמם חסרי אונים בזמן רעידת האדמה.
אנו ב"קלאס נכסים" עובדים עם מיטב הקבלנים, בכדי להבטיח שהבניין שלכם יספק לכם את ההגנה המקסימלית בזמן אמת.

 אז איך זה עובד?

שישה שלבים:

 • שלב ראשון
  בהתקבל הפנייה, צוות מיוחד מטעם המשרד יגיע על מנת לסייר באיזור ולבדוק את תנאי הבנייה בבניין המדובר ובאילוצים השונים.
  במידה והבניין עומד בתקנים ודייריי הבניין סגורים בדעתם על חיזוק המבנה, יאורגן מפגש בו נסקור את תכניות הבניין ואת דרכי הפעולה המתבקשות ונשמע מה בפיהם של הדיירים.
 • שלב שני
  אנו נגיע עם תוכניות מפורטות ממיטב האדריכלים, שמראות כיצד אנו נממש את חזוננו לבניין הנ"ל. האם הבניין הולך לתמ"א 38/1 או לתמ"א 38/2. בהתאם לתנאי המקום. (תמ"א 38 מחייב את הקבלן לאיכות בנייה מתקדמת ביותר ומעבר להוספת החדר(הממ"ד) שיספק הגנה בפני הרעש, הבניין שלכם הולך לעבור טיפול יסודי ומקיף על מנת שאתם תהנו מאיכות חיים גבוה יותר.)
 • שלב שלישי
  לאחר שתכניות הבניין מאושרות בפני הדיירים , יוצג הסכם להתקשרות לפי תמ"א 38. עורך דין שייבחר ע"י הדיירים יעבור על פרטי החוזה וייתן את הערותיו ויאשר אותו. לאחר ההסכמה, הדיירים יחתמו על החוזה והפרויקט יקודם לשלב הרישוי. במועד זה, אנו נדווח לרשויות המס על העסקה כנדרש בחוק ונשלם את המיסים הנגזרים מההסכם.
 • שלב רביעי
  בשלב זה, האדריכל, יחד עם יתר היועצים, מכינים תוכניות לצורך קבלת היתר בנייה (גרמושקה). בשונה ממסלול בנייה "רגיל" לפי חוק התכנון והבנייה, במסלול "תמא 38" נדרש לקבל אישור הנדסי לתוכנית החיזוק לפני הגשת היתר הבנייה. כפי שנדרש בנוהל של משרד הפנים, עיריית חיפה מינתה מהנדסים חיצוניים אשר בודקים ומאשרים את התוכנית.
  לאחר האישור העקרוני לפתרון החיזוק, ניתן להגיש היתר בנייה במסלול הרגיל. הבקשה להיתר כרוכה בקבלת "הקלה" מתב"ע (תוכנית בניין עיר) ולכן כפופה לשמיעת התנגדויות שכנים.
  בגמר הליך ההתנגדויות ולאחר מילוי כל התנאים ההנדסיים והאדריכלים, כמו כיבוי אש, אגף התנועה ואגף מים וביוב בעירייה, ניתן לקבל את היתר הבנייה
 •  שלב חמישי
  במקביל להליך קבלת היתר הבנייה, צוות היועצים מכין תוכניות עבודה לביצוע בכל התחומים: אדריכלות, שלד הקונסטרוקציה, חשמל, מים וביוב, תנועה וניקוז, מיזוג אויר, בידוד תרמי ואיטום ועוד.
  לאחר קבלת היתר הבנייה, ועדכון התוכניות במידה ויידרש, נחל בבניית הפרויקט.
  לכל פרויקט תוכן תוכנית שלבי ביצוע, בתאום עם הדיירים, כדי שניתן יהיה להמשיך בשגרת החיים בבניין.
  בנוסף, יוכן לוח זמנים בשיטת "גאנט" אשר יישלח לדיירים ויופיע באתר האינטרנט של החברה. כל שינוי יעודכן בלוח הזמנים כדי שהדיירים יוכלו לעקוב אחר התקדמות ביצוע העבודות.
 • שלב שישי
  זהו השלב האחרון- בתום העבודות נמסר הבניין המשודרג לבעלי הדירות, לשביעות רצונם. הדיירים נהנים מעליה ברמת החיים, עלייה משמעותית בשווי השוק של הדירה שבבעלותם, והחשוב מכל – הגנה מסכנת רעידת אדמה.

 ולכן, מעבר לרווח הכלכלי הצפוי וההנאה משדרוג איכות החיים, עליכם לוודא שהבניין שלכם, הדירה שלכם והבטחון שלכם שמורים ב"קלאס".

פרויקט תרצה 8 ברמת גן
 • PREMIUM קק"ל 38

  חברת ל.ד. גאה להציג בפניכם את פרויקט קק"ל 38 פרימיום:…

  חדרים
  3
  סוג
  דירה
  פרויקטים בשיווק ישיר ללא עמלת תיווך, תמ״א 38

 • עדכונים

  הרשמו לעדכונים על
  נכסים שווים!

  דילוג לתוכן